ALK 17800 -0.48%GRNT 1234 -0.07%KMB 12108.73 -0.44%MPT 67000 0.75%STIL 139 -0.71%

Најмалку тројца загинати и 16 спасени од потонат чамец со мигранти кај грчкиот остров Лезбос

Најмалку три лица го загубија животот, 16 се спасени, а непознат е бројот на исчезнати, откако чамец со мигранти удрил...
zhelezara akeli