ALK 17884.06 -0.03%KMB 11699.78 0%KVAS 12000 0%MPT 68000 0%MZPU 607 0%RZLV 38 0%RZUS 51 -1.92%STB 1260.31 -1.56%TIKV 1000 0%TNB 28768.13 -0.37%TSZS 3000 695.76%

За еден ден продаде 2,5 милиони влезници – Тејлор Свифт ја започна светската турнеја

САД – Американската музичка поп ѕвезда Тејлор Свифт ја започна својата долгоочекувана светска турнеја со настап во Глендејл, Аризона, пред...
zhelezara akeli