ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Apple го најави visionOS 2 со поддршка за ултраширок Mac виртуелен дисплеј

Apple објави дека и Vision Pro ќе биде лансиран во осум нови земји до средината на јули, вклучувајќи ги Австралија,...
zhelezara akeli