ALK 15747.22 -0.02%GRNT 1205 -0.41%KMB 9596.89 -0.01%STB 1197 -0.25%TETE 2010 0.5%

Талибанците немаат волја за мир, тврди авганистанскиот претседател Гани

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани ги прекори на Талибанците тврдејќи дека тие не сакаат да постигнат мировен договор со владата со...
zhelezara akeli