ALK 17599.06 0.19%GRNT 1119.39 0.67%KMB 12557.83 0.53%KVAS 12000 0%MPT 65214.29 0.22%MTUR 4400 0%PKB 16500 0%REPL 87000 2.35%RZUS 50 0%SBT 2782 3%STB 1308.27 0.88%TEL 411.46 0.68%ZPKO 3600 0%

Хаос во прифатен центар за мигранти на Сицилија, стотици бегаат преку ограда

Персоналот на итната помош неуспешно се обидел да ги спречи да заминат. Најмалку сто мигранти ја прескокнале оградата на центарот...
zhelezara akeli