ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Теодор Тодески потпиша за Бутел

Бутел донесе значително засилување за наредната сезона откако скопскиот суперлигаш го официјализираше трансферот на Теодор Тодески, младиот лев бек за...
zhelezara akeli