ALK 16904.18 0.12%KMB 12027.54 0.24%RMDEN21 90.84 0%RZEK 50 0%SBT 2700 0%STB 1480 -1.27%STBP 670 1.06%TNB 25999.89 0%

Хрватски остров меѓу 10-те најубави во Европа: Рајска оаза опкружена со чисто море

Британскиот весник „Гардијан“  го стави овој јадрански бисер на својата листа на најубави острови „надвор од радарот“. Имено, меѓу 10-те...
zhelezara akeli