ALK 17990 1.44%FERS 59500 0%KMB 12034.25 2.41%MPT 75900 -0.55%OMOS 30 0%STIL 95 1.81%TNB 28373.11 0.78%

Најмалку шестмина загинати во експлозија во фабрика во Отава

Тројца мажи се пренесени во болница по експлозијата вчера попладне во областа Непеан во канадската престолнина, а властите трагаат по...
zhelezara akeli