ALK 15747.22 -0.02%GRNT 1205 -0.41%KMB 9596.89 -0.01%STB 1197 -0.25%TETE 2010 0.5%

Мицкоски: ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА 750 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА и поддршка за тргување со крипто валути

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната трибина во Карпош вели дека дел од понудата на партијата ќе биде обидот...
zhelezara akeli