ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Макрон: Нема да поднесам оставка без разлика на резултатот од изборите

Францускиот претседател Емануел Макрон денес изјави дека нема да поднесе оставка без оглед на исходот од претстојните парламентарни избори во...
zhelezara akeli