ALK 17800 0.03%GRNT 1200 -1.64%KMB 12167.54 -0.22%MPT 67999.79 0.16%STIL 123 -2.38%TEL 360 -1.65%TNB 25500 0%

Македонец почина од срцев удар на граничниот премин со Србија

На граничниот премин Прешево денеска починал 60-годишен македонски државјанин, потврдија за „Новости.рс“ од српското Обвинителство. Се наведува дека Македонецот одел...
zhelezara akeli