ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

ПРИРОДНИ ЛЕКОВИ ЗА КИСЕЛИНИ ВО ЖЕЛУДНИК Ѓумбир, банани, двопек и млеко, чај, ама не од нане

Стомачен рефлукс е состојба во која киселата содржина на желудникот оди нагоре назад во хранопроводникот, предизвикувајќи иритација на слузокожата, киселини...
zhelezara akeli