ALK 15059.07 -0.12%GRNT 1130 2.63%KMB 8281.18 0.07%MPT 73099.9 -0.35%MTUR 4136.95 0.9%MZPU 607 0%OKTA 3600 9.06%PPIV 34510 0%REPL 103490 -10%RMDEN15 99 0%RMDEN19 99.8 0%SBT 3008.32 -1.2%STB 1149 0%TEL 330 0.03%TNB 19318.06 -0.11%

Во Хрватска регистриран њујоршки сој од вируот, почина маж на возраст од 40 години

Во Хрватска досега се потврдени 60 случаи од британскиот сој на корона вируст, три од јужноафриканскиот и два случаи од...
zhelezara akeli