ALK 17800 -0.48%GRNT 1234 -0.07%KMB 12109.03 -0.44%MPT 67000 0.75%MZPU 607 0%STIL 139 -0.71%TEL 385 0%

Гутереш: Светот се лизга кон поголема војна

Шефот на Обединетите нации, Антонио Гутереш, предупреди дека понатамошната ескалација во руско-украинскиот конфликт може да значи дека светот се движи...
zhelezara akeli