ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Маск: Ќе ги забранам уредите на Apple во моите компании доколку го направат тоа

Милијардерот Илон Маск се закани дека ќе ги забрани уредите на Apple во неговите компании доколку Apple го интегрира ChatGPT...
zhelezara akeli