ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Санкции за 154 возачи во Скопје, 19 немале возачка, 11 користеле мобилен при возење

На територијата на Скопје во текот на вчерашниот ден, изречени се вкупно 154 мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи. Меѓу...
zhelezara akeli