ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Конференција за обновата на Украина: Шолц повикува на дополнително зајакнување на украинската воздушна одбрана

На меѓународната конференција за обнова на Украина, германскиот канцелар Олаф Шолц повика на натамошно зајакнување на воздушната одбрана на земјата...
zhelezara akeli