ALK 17884.06 -0.03%KMB 11699.78 0%KVAS 12000 0%MPT 68000 0%MZPU 607 0%RZLV 38 0%RZUS 51 -1.92%STB 1260.31 -1.56%TIKV 1000 0%TNB 28768.13 -0.37%TSZS 3000 695.76%

Несреќа во Хрватска: со автомобил излетале во морето, загина жена, а другите успеале да се спасат

Една жена загина кога автомобил излетал во морето кај траектното пристаниште во Прапратно, Хрватска. Во возилото имало четири лица, а...
zhelezara akeli