ALK 15747.22 -0.02%GRNT 1205 -0.41%KMB 9596.89 -0.01%STB 1197 -0.25%TETE 2010 0.5%

Трифонов поканил три партии на преговорачка маса

Вечерва, од партијата „Има таков народ“ на Слави Трифонов испратени се покани за политички преговори до три партии – Бугарската...
zhelezara akeli