ALK 17884.06 -0.03%KMB 11699.78 0%KVAS 12000 0%MPT 68000 0%MZPU 607 0%RZLV 38 0%RZUS 51 -1.92%STB 1260.31 -1.56%TIKV 1000 0%TNB 28768.13 -0.37%TSZS 3000 695.76%
БАЛКАН

Убиецот од Младеновац пукал во уште три лица кои се спасиле од истрелите

Урош Б.(21), осомничен за смртта на oсум и за ранувањето на 14 лица во селата Мало Орашје и Дубони на...

Удар по џебот: Туристите изненадени – оваа година „папрени“ цени на хрватското приморје

Четиричлено семејство мора да потроши до 2.300 евра за седумдневен одмор во некој од градовите во Хрватска. Кога на тоа...

Мицотакис e позитивен на Ковид-19

Jа откажа и неговата посета на Света гора планирана за викендов, јави дописничката на МИА од Атина. -Прегратките и бакнежите...

Убиецот од Младеновац доби нови 30 дена притвор, се сослушуваат сведоци

Судир на два товарни бродови во Егејско Море

Косовската претседателка откри детали од разговорот со Вучиќ: Негодуваше и се жалеше

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, раскажа каква била нејзината вчерашна средба со српскиот претседател Александар Вучиќ во Молдавија. Таа тврди...

Косовската опозиција го обвинува Курти за влошување на односите со западните сојузници

Косовските опозициски партии денеска го обвинија премиерот  на Косово, Албин Курти за влошување на односите со западните сојузници поради насилството...

Српска листа: Курти црта мета на припадниците на српската заедница во северно Косово

Косовскиот премиер Албин Курти неосновано ги обвинува и таргетира припадниците на српската заедница на северот на Косово затоа што не...

Курти: Протестите во северно Косово ги водат луѓе кои го обожуваат Милошевиќ

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека протестите во северно Косово се „протести на луѓе кои го обожуваат воениот злосторник (поранешниот...
zhelezara akeli