ALK 22147.09 0%BIM 18001 15.76%GRNT 1410 0%KMB 24143.2 0.6%MPT 82471.43 0.57%REPL 17574.66 0.53%RMDEN22 83.86 -1.34%STB 1642.55 0.59%STIL 137.52 4.18%TNB 44197.74 -0.07%TTK 1599.75 -0.01%UNI 7200 0.7%USJE 37150 -0.13%VITA 10011 0.11%
ЗАБАВА

ЌЕ ЈА ГЛЕДАМЕ ЛИ ПОВТОРНО САМАНТА ЏОНС? Ким Катрал одговори на гласините дека ќе биде во новите епизоди на „Сексот и градот“

Ким Катрал, најпозната по улогата на Саманта Џонс во легендарната серија „Сексот и градот“, одговори на гласините дека ќе се...

Кејт Хадсон и Метју Меконахи „отворени“ за идејата за продолжение на нивната љубовна комедија

Кејт Хадсон тврди дека таа и Метју Меконахи се отворени за идејата за продолжение на љубовната комедија „Како да изгубиш...

Калиопи направи концертен спектакл во Битола и беше поздравена со стоечки овации и аплауз

Со стоечки овации и громогласен аплауз беше поздравена поп дивата Калиопи, каде што на битолчани овој викенд им приреди фантастичен...

Патувачки фестивал „Културен амалгам“ во КИЦ

Во Културно-информативниот центар во Скопје вечерва во 20 часот ќе биде отворен Патувачкиот интердисциплинарен и мултимедијален фестивал „Културен амалгам“. На...

📷 ДЕМИ МУР ВО МИНИЈАТУРНО БЕЛО БИКИНИ Кој би ѝ дал 61 година? Сите го пофалија изгледот на актерката

Славната холивудска актерка Демир Мур (61) привлече големо внимание во бикини, додека уживаше со семејството во текот на викендот. Семејството...

ДАЛИ Е ОВА ДЕФИНИТИВЕН КРАЈ? Џенифер Лопез го прослави 55-от роденден, а од Бен ниту трага ниту глас

Џенифер Лопез го прослави својот 55-ти роденден во Хемптонс и по тој повод организирала прослава на која дошле бројни гости....

Џенифер Лопез направи скапа тематска забава за 55-от роденден – беа сите само сопругот не’

Деми Мур позира во бикини, фановите ѝ честитаат

Сестрата на роденденската девојка, Рамер Вилис, ги покажа фотографиите од прославата. На тие фотографии можете да видите како групата ужива...

66-годишната Шерон Стоун му пркоси на стареењето облечена во краток фустан на филмскиот фестивал во Италија

Шерон Стоун воодушеви на филмскиот фестивал во Таормина во Италија во петокот вечерта. 66-годишната ѕвезда зрачеше со безвременска елеганција во...

Деми Мур е презгодна и изгледа како да има 20 години на новата фотографија со нејзината внука

Деми Мур неодамна уживаше во прославата со своето семејство за да го одбележи 33-тиот роденден на нејзината ќерка Скаут Вилис....
zhelezara akeli