ALK 18350 0.09%KMB 14400 -0.58%MPT 63925 0.04%MTUR 4501.5 0.03%RMDEN22 89.36 1.18%STB 1373.4 1.69%TEL 380 -0.1%TKVS 6100 1.67%TNB 29200 -0.66%TTK 1450 3.57%UNI 5300 2.81%USJE 30385 0%
РАКОМЕТ

Митревски и Порто немоќни пред Магдебург, Висла Плок го шокираше Веспрем

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски и неговиот Порто немаа моќ за изненадување против Магдебург во 10. коло од Групата Б...

Сензација на СП: Јапонките ја совладаа Данска со „цепелин“ во последна секунда

Во втората на Светското женско ракометно првенство ракометарките на Јапонија направија сензација со тоа што ја совладаа Данска и тоа...

Јапонија ја шокира Данска, ама победничкиот гол е - ремек дело

Репрезентацијата на Јапонија направи сензација на стартот од втората фаза на Светското првенство, совладувајќи го ко-домаќинот и еден од главните...

Мандиќ: Беше одлично да се игра пред ваква атмосфера, на крај пресуди една топка

Матеј Мандиќ, голманот на Загреб имаше брилијантен натпревар против Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите и беше најзаслужен за важната...

ПСЖ со спектакуларен пресврт го преживеа Алборг

Екипата на Пари Сен Жермен предводена од некогашниот македонски селектор Раул Гонзалез дојде до многу значајна победа во Лигата на...

Николиќ: Нашите проценки за пелистерци се покажаа како точни

Загреб одигра уште еден добар натпревар и го победи Еурофарм Пелистер , овој пат во Битола (22-23) и така остана...

Куманово ја скокна првата елиминациска Куп-пречка

Екипата на Куманово ја оправда фаворитската улога и со домашен триумф над Текстилец (28-21) ја мина првата елиминациска пречка во...

Сиротиќ: Не беше лесно да се одигра смирено пред „жешката“ публика

Карпо Сиротиќ од Загреб излезе пред медиумите по натпреварот против Еурофарм Пелистер, кој неговиот тим го доби минимално (22-23) и...

Костески: Пресуди големиот број на промашени зицери, овој Загреб има одлична сезона

Екипата на Еурофарм Пелистер со пораз ја заврши годината во Лигата на шампионите, откако пред својата публика со 22-22 загуби...

Ангеловски веднаш направи анализа: Натпреварот го загубивме заради две клучни работи

Составот на Еурофарм Пелистер не успеа да оствари позитивен резултат на соочувањето со Загреб во Лигата на шампионите, средба која...
zhelezara akeli