ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%
РАКОМЕТ

Брестовац нема да чека долго – веќе е пред нов ангажман!

Поранешниот селектор на Македонија, Данило Брестовац брзо пронајде нов ангажман откако се раздели со Ал-Сафа од Саудиска Арабија. Според последните...

Пех за Хрватска – Мандиќ ги пропушта Олимписките игри!

Младинскиот репрезентативец Панов верен на Младост Богданци

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Пелистер од третиот шешир ќе ја чека ждрепката за групите во ЛШ

Македонскиот шампион Е. Пелистер очекувано ќе се најде во третиот квалитативен шешир пред жедрепката за групите за новата 2024/25 сезона...

Младинците на две контроли со Грција

Брестовац и Лембанов ќе го водат еден од најдобрите тимови во Катар

Поранешниот селектор на Македонија и ракометен стратег Данило Брестовац во новата сезона ќе има нов клуб затоа што се раздели...

Големо засилување за Зенит – потпиша Виктор Киреев

Нова олимписка модна линија на Ким Кардашијан

„Скимс“ на Ким Кардашијан и тимот на САД се упатуваат на Олимпијадата во Париз. Додека најдобрите спортисти на нацијата копаат...

Добија вајлд-карта, ама натпреварите во ЛШ ќе ги играат далеку од дома

zhelezara akeli