ADIN 750 2.6%ALK 14056.61 0.41%GIMS 9240 29.96%INBR 4000 0%KMB 7697.77 -2.28%MPT 71000.01 0%REPL 106000 0%RMDEN18 99.5 0%RMDEN19 99.5 0%SBT 3292 -4.57%STBP 501 -11.95%STIL 58 0%TNB 19585.34 -1.8%TTK 1359.63 -3.36%ZIMS 1268 0%
КУЈНА

Дизајнерски, живописни, геометриски,… пити

Американката Лорен Ко, е уметница и самоука пекарка, основач на популарниот Инстаграм профил @lokokitchen и автор на најпродаваната книга за...

Протеинско, чоколадно трилече – вистинско уживање со малку калории

Здодеано ви е оригиналното трилече и во потрага сте по рецепт со повеќе чоколадо, а помалку калории? Ова протеинско чоколадно...

РЕЦЕПТ: Чоколадно суфле на кое ретко кој може да му одолее

Домашен џем од мандарини: Љубов на првото залче! (РЕЦЕПТ)

Маја готви од А до Ш. На буквата С е сарма (нормално)

По разни страни и википедии што сами сме си ги уредувале стои дека сарма е традиционално македонско јадење, но ако...

Цецини колачи

Денеска е 1 Март, денот за Цецини колачи... Никогаш не дознавме зошто се викаат токму така, ама логично би било...

Ротациона диета: Постете неколку часа на ден и намалете тежина до 12 килограми

Зеленчук кој не се препорачува за слабеење

Ако сакате да го сочувате добрто здравје и да направите најмногу што можете за косата и ноктите, вашата исхрана би...

Бајадера за 10 минути, толку лесно се приготвува што и дете може да ја направи

СИТЕ ЌЕ ЈАДАТ ЦВЕКЛО ако го подготвите на овој начин: може да се послужи како намаз или салата

Некој во куќата не сака цвекло, други не сакаат леблебија? Направете го овој хумус и сите ќе ги обожаваат овие...
zhelezara akeli