ALK 17599.06 0.19%GRNT 1119.39 0.67%KMB 12557.83 0.53%KVAS 12000 0%MPT 65214.29 0.22%MTUR 4400 0%PKB 16500 0%REPL 87000 2.35%RZUS 50 0%SBT 2782 3%STB 1308.27 0.88%TEL 411.46 0.68%ZPKO 3600 0%
КУЈНА

НАМИРНИЦИ КОИ ГО ЗАЈАКНУВААТ ИМУНИТЕТОТ: Ако ги јадете редовно, оваа есен и зима болестите ќе ве заобиколат

Египетски омлет: Рецепт за совршен доручек кој може да го јадеме во било кое време од денот

Вегетаријанството и здравјето: Дали вегетаријанците се поздрави од сештојадите?

Рецепт за бујурди – специјалитетот од медитеранот којшто е совршен за секој оброк

Најпознатите грчки специјалитети се гиро и суфлаки, но дали сте слушнале за бујурди? Станува збор за мезе од оваа медитеранска...

Готово за 2 минути,без квасец и чекање да нарасне:Наједноставниот рецепт за тесто за пица што крцка и ги буди сетилата

Пилешко во вкусен сос од мед и лук: Предлог за ручек кој е фантастично гурманско јадење

Пилешкото месо во сос од мед и лук е одлична идеја за вкусен и брз ручек. Потребни состојки: - 700 гр....

„Ајнштајновиот прстен“ снимен од Џејмс Веб е најдалечниот досега виден објект преку ефектот на гравитациска леќа

Вселенскиот телескоп Џејмс Веб направи неверојатна снимка од совршено формиран Ајнштајнов прстен, кој воедно е и најоддалечениот објект со гравитациски...

ПОХОВАНИ БАТАЦИ: Рецепт за крцкаво и сочно јадење чиј вкус ќе ве воодушеви (РЕЦЕПТ ВИДЕО)

Идеи за три здрави појадоци на кои и вашите деца нема да се противат

Житарки со млеко или јогурт, овошно смуди, сендвич со намаз, сирење и шунка или варени јајца се само дел од...

Лажни мини пици од компир

Ако ви е мачно да развлекувате тесто, еве полесен рецепт за лажни мини пици од компири. Имате желба за пица,...
zhelezara akeli