ALK 16799.98 0%KMB 11700 0%MPT 70958.36 1.36%STBP 602 28.63%TEL 375 0.27%TETE 2260.34 -2.92%TNB 24703.9 -0.39%UNIM 125 -18.83%
ФУДБАЛ

Никола Ѓорѓев потпиша договор со Арау

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Никола Ѓорѓев е нов член на швајцарски Арау. Арау денеска и официјално го претстави трансферот на...

Ди Марија конечно го одбрал клубот во кој ќе ја продолжи кариерата

Медиумите во Италија пренесуваат дека Анхел Ди Марија конечно донел одлука околу тоа каде ќе ја продолжи својата кариера. Шпекулациите...

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Шкендија поразена од Динамо, реми на „лавовите“ со Лапи

Македонските фудбалски претставници во Европа, продолжуваат со контролните мечеви. Денеска Шкендија и Македонија Ѓорче Петров ги одиграа своите мечеви во...

Убедлив пораз на Шкендија од Динамо Загреб

Динамо Загреб лесно со 3-0 ја победи Шкендија на денешниот пријателски натпревар кој се играше во Словенија. Динамо Загреб лесно...

Габриел Жесус се договори со Арсенал, трансферот е пред реализација

Габриел Жесус ги договори личните услови со Арсенал, клубот веќе го имаше договорено обесштетувањето со Манчестер Сити, па трансферот наскоро...

Вацке за споредбата меѓу Бундеслигата и Премиерлигата: Секогаш ќе има арогантни идиоти

Претседателот на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке даде остар коментар упатен на адреса на некогашниот фудбалер на Ливерпул, Дин Сандерс....

Уште еден играч на Ливерпул си заминува

По Садио Мане, Ливерпул ќе остане без уште еден напаѓач. Јапонскиот репрезентативец Такуми Минамино ќе се пресели во Монако, потврди...

64 MИЛИОНИ ЗА СТЕРЛИНГ ДА ОДИ ВО ЧЕЛЗИ Манчестер Сити ќе се поднови со стрелец од Бразил

Манчестер сити се одлучи за сумата за која е подготвен да го ослободи играчот од средниот ред Рахим Стерлинг. Фудбалерот...

На најтрофејниот играч на Реал Мадрид не му е под чест да чисти фудбалски терен

Марсело го заврши своето поглавје во Реал Мадрид, но се уште е во главниот град во Шпанија додека го чека...

Манчестер Ј. ја крена понудата за Де Јонг на 80 милиони евра, Барса прифатила?

Преговорите меѓу Манчестер Јунајтед и Барселона за договор за играчот од средниот ред Френки де Јонг напредуваа и според извори...
zhelezara akeli