ALK 16799.98 0%KMB 11700 0%MPT 70958.36 1.36%STBP 602 28.63%TEL 375 0.27%TETE 2260.34 -2.92%TNB 24703.9 -0.39%UNIM 125 -18.83%
ТЕНИС

Ѓоковиќ: Како што сега им е на руските тенисери, така ни беше и нам во 90-тите

Вимблдон, најпрестижниот тениски турнир во светот, кој започнува утре, донесе одлука без преседан. Имено, организаторите пред еден месец објавија дека...

Кирјос вели дека може да победи било кого, ќе ужива во улогата на „злосторник“ на Вимблдон

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос вели дека е подготвен да победи било кого на Вимблдон и посочи дека ќе ужива...

Надал: Веќе не чувствувам болка, но не можам да се опуштам

Рафаел Надал победи на воведните Грен слем турнири од тековната сезона. Тоа го прави еден од фаворитите за успех и...

Манијак ја нападнал мајката на Енди Мареј

Манијак ја нападнал мајката на Енди Мареј Џуди Мареј, мајката на двајцата успешни тенисери Енди и Џејми Мареј, откри дека...

Вимблдон се откажа од уште една традиција – нема веќе Mrs i Miss пред женските шампиони

Вимблдон, тенискиот турнир кој постојано се гордееше со своите долгогодишни традиции, од оваа сезона се откажува од уште една, откако...

Утре почнува тенискиот турнир во Вимблдон

Од специјалниот известувач од Вимблдон Во понеделник во Лондон започнува 135-то издание на најстариот тениски турнир Вимблдон, кој, многумина тенисери,...

МУ СИМНУВАМ КАПА НА НАДАЛ Ѓоковиќ го пофали својот долгогодишен ривал

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го сподели своето мислење за постигнувањата на Рафаел Надал. – Тој имаше операција во втората половина...

Надал: Поминаа ужасните денови, сега можам да се движам нормално

Рафаел Надал има шанса да го освои третиот гренслем-турнир сезонава, откако претходно славеше на Австралијан опен и Ролан Гарос, а...

Повредата на рамото го спречи Чориќ да настапи на Вимблдон

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ ќе го пропушти овогодинешниот настап на Вимблдон, каде во првото коло требаше да се сретне со...

Утре почнува тенискиот спектакл во Вимблдон – ТОПСПОРТ во Лондон

Во понеделник во Лондон започнува 135-то издание на најстариот тениски турнир Вимблдон, кој, многумина тенисери, го сметаат и за неофицијално...
zhelezara akeli