ALK 16087.42 0.46%GIMS 9240 0%GRNT 1533.86 2.2%KMB 10838.39 -1.32%LOZP 2600 8.33%MPT 66088.31 -0.37%NMTE 820 -8.89%RADE 2100 0%STIL 120 1.69%TNB 21939.08 -0.28%TTK 1384.62 0.36%
ХРОНИКА

Малолетник нападнат од негов соученик во населба Даме Груев

45-годишен скопјанец пријавил дека во текот на вчерашниот ден неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик. МВР со...

Скопјанка нападната на работното место

Скопјанка нападната на работното место На 03.10.2022 во 23:00 часот А.В.Б.(38) од Скопје пријавила дека околу 22:10 часот во спортска...

Злосторство во Гевгелија – Три деца му довериле на чување, а тој најстарото (8) го обљубил

Триесетдневен притвор му е одреден на лице осомничено за  продолжено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило...

Скопјанка со тврд предмет го нападнала 91-годишниот татко

Вчера околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56). Вчера...

Албански државјанин избоден во угостителски објект во Кичево

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на бул.„Ослободување" во Кичево бил физички нападнат...

Вандализиран споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк во Скопје

Непознати сторители го вандализирале споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк во Скопје. Исчкртан е постаментот на споменикот со недолични...

Приведени двајца крадци во Скопско

Денеска, во 5.40 часот, во с. Студеничани, Скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишија од слобода се Ј. С....

Прободено лице пред угостителски објект во Кичево

На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички...

Скопјанец нападнат од четири лица кај Железничка станица

37-годишник скопјанец бил нападнат од четири лица во близина на Железничката станица во Скопје. -На 03.10.2022 во 10.30 часот М.Х.(37) од...

Тешко повреден вработен во угостителски објект- го претепал тетовчанец

Тешко повреден вработен во угостителски објект- го претепал тетовчанец СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(43) од Тетово, поради постоење...
zhelezara akeli