ALK 16799.98 0%KMB 11700 0%MPT 70958.36 1.36%STBP 602 28.63%TEL 375 0.27%TETE 2260.34 -2.92%TNB 24703.9 -0.39%UNIM 125 -18.83%
ХРОНИКА

Притвор за пазарџијата кој со комбе се обиде да прегази инспектори и полицаец во Прилеп

Ресенчанецот кој вчера со комбе се обиде да прегази инспектори и полициски службеник откако бил отстранет од Градскиот пазар Припел...

Одбил да застане со возилото и се обидел да го прегази полицаецот

Дваесетгодишен неготинец синоќа одбил да запре на даден знак за запирање и се обидел со возилото да удри полициски службеник...

Граната пронајдена во Македонски Брод

На стариот шумски пат од Македонски Брод кон место викано „Барбарас“, на местото наречено „Дервишка нива“, вчера жител на Македонски...

Утринава тепачка во угостителски објект во Штип

На 26.06.2022 во 03.49 часот во Полициска станица Штип, Ј.Т.(44) од Штип пријавил дека околу 03.40 часот во угостителски објект...

21-годишно момче нападнато пред казино во Струмица

На 25.05.2022 во 22.30 часот во Полициска станица Струмица, М.Д.(21) пријавил дека во 22.00 часот кај казино во Струмица, по...

За шест часа санкции за 98 возачи поради брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Денеска (26.06.2022) во периодот од 09.00 до 15.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска...

98 казни за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Денеска (26.06.2022) во периодот од 09.00 до 15.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска...

Казни за 53 возачи на подрачјето на СВР Охрид поради пребрзо возење

Охрид, 26. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 25-ти и 26-ти јуни 2022 година, во периодот од 22:00 до 04:00 часот,...
zhelezara akeli