ALK 17800 0.03%GRNT 1200 -1.64%KMB 12167.54 -0.22%MPT 67999.79 0.16%STIL 123 -2.38%TEL 360 -1.65%TNB 25500 0%
СВЕТ

Трет бран штрајкови во Франција против пензиските реформи

Синдикатите во Франција почнаа трет бран штрајкови против плановите на претседателот Макрон за зголемување на старосната граница за пензионирање од...

Над 5 000 загинати во земјотресите во Турција и Сирија

Кина се извини

Министерството за надворешни работи на Костарика соопшти дека Пекинг признал дека еден од кинеските балони прелетал над Костарика. Министерството објави...

Турската влада: 13,5 милиони луѓе беа погодени од земјотресот

Според владините податоци, повеќе од 13 милиони луѓе во Турција се погодени од катастрофалниот земјотрес што го погоди пограничниот регион...

Грифитс: Речиси осум милиони луѓе ја напуштија Украина

„Речиси осум милиони луѓе ја напуштија Украина во соседните земји, а уште 5,3 милиони луѓе се внатрешно раселени“, изјави Грифитс...

Според турски геофизичар земјотресот во Кахраманмараш имал моќ како 130 атомски бомби

СЗО: Можно е 23 милиони луѓе да бидат погодени од земјотресите во Турција

Швајцарија- Околу 23 милиони луѓе би можеле да бидат погодени од земјотресите што ги потресоа југоисточна Турција и северна Сирија,...

Два нови силни земјотреси во Турција

Мистериозна епидемија на менингитис во Мексико, починаа 35 луѓе

Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од мистериозна епидемија на менингитис, со...
zhelezara akeli