ALK 20559.44 1.21%KMB 17228.47 1.64%KVAS 12000 0%MPT 65999.72 0%S2909333 95 2.04%SKSEA4S 278 0%STB 1426.25 0.44%TEL 413.38 -1.58%TETE 2800 0%TKVS 6150 0.82%TNB 34949.16 3.25%UNI 7096.97 1.39%USJE 31257 2.48%
ЖИВОТ

Стјуарди и стјуардеси знаат теквондо- набрзина„средија“ пијан патник

Пијан патник вербално и физички го нападнал кабинскиот екипаж, а она што следело била брза реакција на екипажот која што...

Британските партии трошат десет пати повеќе пари за реклами на Фејсбук и Инстаграм отколку лани

Количината на пари што ја трошат Конзервативната и Лабуристичката партија во Велика Британија на платформите Фејсбук и Инстаграм е зголемена...

Купила печено пиле, па се шокирала од она што го нашла во кесата

Нејзиното видео брзо стана вирално, а таа открива какво изненадување ја чекало во пакувањето. Жената очекувала вкусен оброк, а добила...

Апликацијата „Сигнал“ ја зајакнува приватноста

Американската компанија „Сигнал“, позната по истоимената програма за дигитална комуникација, воведува дополнителни мерки за заштита на приватноста на корисниците, така...

Необична карта на Европа стана хит на социјалните мрежи: Еве какви се Македонците како домаќини

На социјалните мрежи се појави интересна карта на Европа, која треба да го покаже видот на гостопримството во одредени земји,...

Бездомник комбинирал облека од контејнер и станал дизајнер- комплет продава за 1.500 евра

Талкајќи по улиците на Лавов (Украина), Славик бил, е и ќе биде откровение во светот на модата. Сè започнало кога...

РСЕ: Велешките „деца на Трамп“ повторно активни

32 Споделувања Share Tweet 26 февруари 2024 „Made in Veles“: Трамп картички со „милиони“ (Радио Слободна Европа) Ен Братон од...

Том Круз ќе глуми во новиот и последен филм на Тарантино

Во последните недели се шпекулираше дека холивудскиот актер Том Круз ќе глуми во новиот и воедно последен филм на режисерот...

Само Милица Тодоровиќ го може тоа: Нејзиниот потег ги зовре социјалните мрежи, мажите плачат да се во нејзина прегратка (фото/видео)

Милица Тодоровиќ на својот Инстаграм профил веднаш се пофали дека направила мини тетоважа која ја посветила на своето куче Лола...

Големи промени во март за 4 хороскопски знаци: Ѕвездите ќе им бидат поволни, а помошта од повисоките сили ќе пристигне во кризни моменти

Љубовниот и финансискиот хороскоп за март 2024 година носи возбудливи настани, но и совети кои можат да ви ги донесат...
zhelezara akeli