ALK 16799.98 0%KMB 11700 0%MPT 70958.36 1.36%STBP 602 28.63%TEL 375 0.27%TETE 2260.34 -2.92%TNB 24703.9 -0.39%UNIM 125 -18.83%
ЖИВОТ

Исчистете го каучот со помош на КАПАК ОД ТЕНЏЕРЕ: Трик кој ќе ве воодушеви!

Ако имате мали деца или домашни миленици, овој трик ќе вреди злато… На мебелот се акумулира многу нечистотија и прашина....

Направила 50 операции и ослабела 40 килограми за да личи на Анџелина Џоли: Нејзиниот изглед ќе ве исплаши

Нејзините застрашувачки фотографии станале едни од највиралните. Со својата измислена приказна и неверојатен изглед, привлекла големо внимание на себе. Имено,...

Дали знаете која жена на фотографијата во моментот доживува инфаркт: Уловен морничав момент, ова се помалку познати симптоми!

Фото: приватна архива /LINDA JOHNS Писателката која го преживеа инфарктот, кој се случи токму во моментот овековечен на фотографијата, открива какви...

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ Пробајте го ова со вашиот партнер

Неделен хороскоп од 27. јуни до 4. јули 2022 година

Неделен хороскоп од 27. јуни до 4. јули 2022 година Неделен хороскоп за периодот од понеделник, 27. јуни до 4....

Братската љубов на Хајри Илјаз, мотив да ги заборави најтешките животни епизоди како сирак

Хајри Илјаз е момче на 30 години кое живее со болка од недоживеаната родителска љубов. Таткото речиси и да не...

Без 10 евра ништо – село застанато во 18 век почна да наплаќа влез и има повеќе посетители

Без 10 евра ништо – село застанато во 18 век почна да наплаќа влез и има повеќе посетители. Кловели е...

Откриени 6 типови на луѓе кои не смеат да пијат пиво, дали и вие сте меѓу нив?

Без разлика дали одите во кафуле по напорниот ден или само сакате да го испиете на плажа, пивото е дел...

На интернет се прошири фотографија од пат во Хрватска – погледнете зошто

Фотографијата од патот на границата на окрузите Задар и Шибеничко-книн жестоко се прошири на социјалните мрежи. Имено, низ двете места...

Хрватски остров меѓу 10-те најубави во Европа: Рајска оаза опкружена со чисто море

Британскиот весник „Гардијан“  го стави овој јадрански бисер на својата листа на најубави острови „надвор од радарот“. Имено, меѓу 10-те...
zhelezara akeli