ALK 16838.65 -2.69%GRNT 1301.41 -1.08%KMB 10399.94 -0.62%MAKP 553 -2.98%MPT 75200 -1.7%RMDEN19 99.9 0.1%RMDEN20 99.91 0.01%STIL 93 -1.06%TEL 331.05 0.32%
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Наставата со физичко присуство се одвива успешно

Учебната година со физичко присуство се одвива успешно и без проблеми. По една и пол година учење на далечина, над...

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Хасани, Филипче и Заев е нужна за да има непристрасна истрага

Денеска ќе се знае кој се ќе учествува на локалните избори

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за градоначалници...

Денеска облачно со дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец....

Началникот на ГШ на Армијата Ѓурчиновски на заседание на Воениот комитет на НАТО

На ова заседание, началниците на генералштабови на армиите на 30-те земји членки ќе дискутираат за стратегиски прашања поврзани со операциите,...

За време на викендот облачно време со повремени поројни дождови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец,...

ЈО ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, германските истражители ја водат истрагата за пожарот

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за...

Шекеринска на состанок со секретарот за одбрана на САД Лојд Остин

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во тек на посетата на САД оствари средба со секретарот за одбрана, Лојд Остин, прва...

ДУИ со осуда за протестот во Тетово: Бруталноста на опозицијата не познава граници

Демократската Унија за Интеграција најостро го осудува физичкото и родовото насилство за време на вчерашниот протестен марш во Тетово. „Политичката...

Уште една атракција во Тиквешијата - Арамиска пештера

Капките вода чуваат тајни во Арамиска пештера, една по една, ја создаваат уметноста на природата. Прекрасни украси и извонредна музика....
zhelezara akeli