ALK 16838.65 -2.69%GRNT 1301.41 -1.08%KMB 10399.94 -0.62%MAKP 553 -2.98%MPT 75200 -1.7%RMDEN19 99.9 0.1%RMDEN20 99.91 0.01%STIL 93 -1.06%TEL 331.05 0.32%
КОШАРКА

„Бомба“ во Евролигата: Минатата сезона играше со Дурент, Харден и Ирвинг, сега потпиша за Монако

Францускиот прволигаш Монако во престојнава сезона ќе игра во Евролигата, па за таа цел клубот се одлучи да направи сосема...

„Бунтовникот“ Мајк Џејмс заврши во Монако

Еден од најконтроверзните кошаркари кои настапуваат во Европа, Мајк Џејмс во новата сезона ќе биде дел од францускиот евролигаш Монако....

Еуро Никел се раздели со Атанасов и донесе бек од САД

Актуелниот вицешампион на Македонија, Еуро Никел принудно ја прекина соработката со центарот Теодор Атанасов кој летово дојде во Кавадарци од...

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Ако некој некогаш ни кажеше дека со напорна работа, по осум години ќе бидеме тука, ќе седиме и ќе разговараме со...

Втората АБА лига го одреди распоредот, МЗТ Скопје и Пелистер ќе ги одмерат силите во Осиек

Македонските екипи МЗТ Скопје и Пелистер попладнево го дознаа распоредот за новата сезона во АБА2 лигата, ќе се одиграат петте...

Попович: Дуда Ивковиќ беше господар на кошарката и безвременска личност

Тренерот на Сан Антонио е во тага по смртта на неговиот пријател. Смртта на Душан Ивковиќ ја потресе светската кошаркарска...

И бугарскиот шампион ќе им биде ривал на ФМП и Куманово

Иако ждрепката за групите и распоредот беа веќе направени, бугарскиот шампион е дополнително вклучен во програмата, заедно со црногорскиот прволигаш...

МЗТ 2 добро го испоти, но не го победи Гостивар

Екипата на Гостивар славеше и во вториот подготвителен натпревар во пресрет на новата сезона. По триумфот против МЗТ Скопје, вечерва...

Грег Попович си оди, наскоро ќе биде објавен неговиот наследник

Со освојувањето на титулата на Олимписките игри во Токио, Грег Попович ја заврши својата мисија на клупата на американската репрезентација....

Мајк Џејмс се пресели од Бруклин во Монако

Американскиот кошаркар Мајк Џејмс по една сезона мината во НБА лигата се враќа на европскиот континент, откако се согласи на...
zhelezara akeli