ADIN 750 2.6%ALK 14056.61 0.41%GIMS 9240 29.96%INBR 4000 0%KMB 7697.77 -2.28%MPT 71000.01 0%REPL 106000 0%RMDEN18 99.5 0%RMDEN19 99.5 0%SBT 3292 -4.57%STBP 501 -11.95%STIL 58 0%TNB 19585.34 -1.8%TTK 1359.63 -3.36%ZIMS 1268 0%
БАЛКАН

Во Србија речиси 3.500 новозаразени со коронавирус, 16 починати

Во последните 24 часа  на коронавирус во Србија биле тестирани  вкупно 13.286 граѓани, од кои 3.469 биле новозаразени, а 16...

Во Хрватска регистриран њујоршки сој од вируот, почина маж на возраст од 40 години

Во Хрватска досега се потврдени 60 случаи од британскиот сој на корона вируст, три од јужноафриканскиот и два случаи од...

Дачиќ: Партиите да предложат платформа и претставници за меѓупартискиот дијалог за изборните услови

Подготовките за нова фаза на меѓупартиски дијалог во Србија, со посредство на европратениците, започнаа со видео конференција помеѓу претседателот на...

Во Албанија пристигнуваат 15.000 вакцини на „Фајзер“

Уште 15.000 вакцини против коронавирус на компанијата „Фајзер“ треба да пристигнат денес во Албанија, потврди министерката за здравство, Огерта Манастирулиу....

Лајчак: Во Белград не доаѓам со ултиматум

Во ексклузивно интервју за Танјуг, специјалниот претставник на ЕУ, Мирослав Лајчак, во пресрет на посетата на Србија на 3 и...

Србин вакциниран со американската, довакциниран со кинеската вакцина

Жител на јужниот српски град Врање стана досега првиот познат исклучок, бидејќи во националната кампања за имунизација од коронавирусот примил...

Прекината судската постапка против Бандиќ

Судењето за корупциската афера Аграм е прекинато поради смртта на градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, кој беше првообвинет. Судијката Рахела...

Србин вакциниран со „Фајзер“, прими втора доза кинеска вакцина

Жител на Врање, на југот на Србија, стана првиот познат случај во националната кампања за вакцинација кој примил две различни...

Пелони: Осудениот за 11 убиства уценува со штрајкот со глад и бара привилегиран третман

Очигледно е дека осудениот за 11 убиства Димитрис Куфодинас бара привилегиран третман вон рамките на законот. Уценува со штрајкот со...

Во Србија пристигнаа уште 100.000 вакцини „спутник В“

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ синоќа на аеродромот „Никола Тесла“ го пречека новиот контингент со руски вакцини „спутник В“. Уште...
zhelezara akeli