ALK 17599.06 0.19%GRNT 1119.39 0.67%KMB 12557.83 0.53%KVAS 12000 0%MPT 65214.29 0.22%MTUR 4400 0%PKB 16500 0%REPL 87000 2.35%RZUS 50 0%SBT 2782 3%STB 1308.27 0.88%TEL 411.46 0.68%ZPKO 3600 0%
БАЛКАН

Спасовски: Засилени полициски контроли во Аеродром со цел превенција на насилство и девијантни појави

Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт...

Хил: Повлекувањето на војниците и апсењето на Радоичиќ се добри чекори

Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт...

Милановиќ: Србија мора да објасни што се случи на Косово

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска изјави дека Србија „мора да го објасни“ вооружениот напад на северот на Косово. „Ова не...

Мајкл Џордан првиот спортист кој се најде на листата на Форбс 400 – најбогати луѓе во САД

Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт...

Најмалку едно јагленисано тело е пронајдено во пожар на 11.кат во зграда во Крагуевац

На Инстаграм профилот на 192.rs се појави видео од големиот пожар кој избувна во повеќекатницата. Пожарникарите кои според сведочењето на...

„Нестабилноста на Западен Балкан им служи на интересите на Москва“, рече Рама

9 Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот весник „Фајненшл тајмс“ (ФТ) дека НАТО треба повторно да воспостави контрола врз...

САД го поздравија делумното повлекување на српската војска од границата со Косово

САД ја поздравија изјавата на командантот на армијата на Србија дека дел од војската е повлечана од границата со Косово....

Малолетничка на „Тик-Ток“ го кине, па плука српското знаме

Полицијата на Црна Гора распиша потрага по малолетно девојче, откако масовно се прошири видео на кое тоа го кине знамето...

Кристофер Хил: Повлекувањето на војниците и апсењето на Радоичиќ се добри чекори, но дијалогот ќе мора да продолжи

Нема сомнеж дека е дојдено до повлекување на помал дел од војниците и дека во таа смисла работите се движат...

Полициската управа на Федерацијата БиХ ќе ги проверува наводите дали Радоичиќ набавил оружје од Тузла

Полициската управа на Федерацијата Босна и Херцеговина (ФУП) ќе проверува дали се точни информациите на српското обвинителство дека Милан Радоичиќ,...
zhelezara akeli