ALK 16087.42 0.46%GIMS 9240 0%GRNT 1533.86 2.2%KMB 10838.39 -1.32%LOZP 2600 8.33%MPT 66088.31 -0.37%NMTE 820 -8.89%RADE 2100 0%STIL 120 1.69%TNB 21939.08 -0.28%TTK 1384.62 0.36%
ХРОНИКА

Злосторство во Гевгелија – Три деца му довериле на чување, а тој најстарото (8) го обљубил

Триесетдневен притвор му е одреден на лице осомничено за  продолжено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило...

Битола: 18 казни за возачи кои управувале возило за време на забрана за возење

Полициската станица за безбедност на сообраќајот и криминалистичката полиција при СВР Битола денеска (04.10.2022) во периодот од 14.00 до 18.00...

Тешко повреден вработен во угостителски објект- го претепал тетовчанец

Тешко повреден вработен во угостителски објект- го претепал тетовчанец СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(43) од Тетово, поради постоење...

Приведени двајца крадци во Скопско

Денеска, во 5.40 часот, во с. Студеничани, Скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишија од слобода се Ј. С....

Скопјанка нападната на работното место

Скопјанка нападната на работното место На 03.10.2022 во 23:00 часот А.В.Б.(38) од Скопје пријавила дека околу 22:10 часот во спортска...

Тројца повредени во сообраќајка кај Муртино

Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско,...

Вандализиран споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк во Скопје

Непознати сторители го вандализирале споменикот на Гоце Делчев во градскиот парк во Скопје. Исчкртан е постаментот на споменикот со недолични...

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Вчера во 16.00 часот, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар,...

Прободено лице пред угостителски објект во Кичево

На 03.10.2022 во 23.07 часот во ОВР Кичево е пријавено дека пред угостителски објект на булеварот „Ослободување“ во Кичево, физички...

Во три запрежни возила и дворно место најдени бесправно исечени огревни дрва

Во три запрежни возила и дворно место најдени бесправно исечени огревни дрва На 03.10.2022 полициски службеници од Одделението за внатрешни...
zhelezara akeli