ALK 16838.65 -2.69%GRNT 1301.41 -1.08%KMB 10399.94 -0.62%MAKP 553 -2.98%MPT 75200 -1.7%RMDEN19 99.9 0.1%RMDEN20 99.91 0.01%STIL 93 -1.06%TEL 331.05 0.32%
МАКЕДОНИЈА

Денеска ќе се знае кој се ќе учествува на локалните избори

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за градоначалници...

Истекува рокот за потврдување на листите на кандидати за градоначалници и советници

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за градоначалници...

Активни 13.008 случаи, надлежните апелираат да се вакцинираат што повеќе граѓани

Бројот на активни случаи на Ковид-19 во државава изнесува 13.008 од кои најголем број, 5798, се во Скопје. Во Тетово...

Шекеринска на состанок со државниот секретар за одбрана на САД Лојд Остин

Шекеринска го запознала министерот за одбрана на САД со тековните процеси во одбранбената сфера и ги истакна позициите на Македонија...

Зошто би поднел оставка кога Кичеец е во затвор, вели Маричиќ, иако за да се врати зад решетки требаше да прегази човек

Министерот за правда Бојан Маричиќ во вечерашното гостување на телевизијата Сител рече дека нема никаква основа барањето на ВМРО-ДПМНЕ тој...

Две годишно бебе и 39 годишен Кумановчанец најмлади жртви меѓу 29 нови смртни случаи од Ковид, 561 нов случај

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а...

Обвинителството ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, власта тврди дека не се меша во истрагата

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа да ја разгледуваат документацијата за модуларната...

Маричиќ: Добро е што и од партијата Левица има попишувачи

Министерот за правда Бојан Маричиќ на вечерашното интервју на телевизија „Сител“ оцени дека пописот се спроведува успешно, без речиси никакви...

Денеска облачно со дожд, грмежи и ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец....

Уште една атракција во Тиквешијата - Арамиска пештера

Капките вода чуваат тајни во Арамиска пештера, една по една, ја создаваат уметноста на природата. Прекрасни украси и извонредна музика....
zhelezara akeli