ALK 16087.42 0.46%GIMS 9240 0%GRNT 1533.86 2.2%KMB 10838.39 -1.32%LOZP 2600 8.33%MPT 66088.31 -0.37%NMTE 820 -8.89%RADE 2100 0%STIL 120 1.69%TNB 21939.08 -0.28%TTK 1384.62 0.36%
СПОРТ

ШОКАНТНА ВЕСТ! Украина ќе биде домаќин на Светско првенство во фудбал?

Неверојатно! Украина, која е во војна со Русија, би можела да биде домаќин на Светско првенство во фудбал. „Тајмс“ пишува...

Млад босански кошаркар се бори за живот- си го скршил рбетот

Тој бил пронајден во бессознание со скршен рбет во близина на дискотека во Цазин. Азур моментално се бори за живот...

Дарио Срна: ФИФА го уништи Шахтјор

Спортскиот директор и легенда на Шахтјор, Дарио Срна, ја обвини ФИФа дека го уништила клубот од Доњецк. Шахтјор утре ќе...

Андоновски пред „езерското дерби“: Струга има респектабилна екипа, но верувам во победа

Претстојниот викенд ќе се одигра првото ракометно „езерско“ дерби сезонава во Суперлигата. „Гладијаторите“ ќе играат на гостински терен, во Струга,...

ЕКИПА ги претставува кошаркарските прволигаши – Гостивар

Големо „што ако“ е сезоната 2021/22 за Гостивар која сепак мора да карактеризира како успешна. Гостиварци повторно ќе атакуваат на...

Сагосен: Многумина не се согласуваа со мојот избор за Колстад, но…

СЕНЗАЦИЈА: Веспрем го нокаутира Шамбери, ќе игра во групите од Лигата на Европа!

Куп натпреварот меѓу Победа и Македонија ЃП одложен за 19. октомври

Победа и Македонија ЃП утре нема да го одиграат својот натпревар од 1/8 финалето во Купот на Македонија. Натпреварот кој...

Кои се роднините на кралицата Елизабета за кои се мислеше дека се мртви: Не знаеле да зборуваат, а кралството се обидело да ги скрие

Поради огромниот интерес за британското кралско семејство по смртта на кралицата Елизабета, многумина се прашуваат за „тајните“ роднини на Елизабета...

Дејан Станковиќ и Сампдорија постигнале договор, познати се деталите

Италијанските медиуми објавуваат дека Дејан Станковиќ наскоро ќе биде промовиран во нов тренер на Сампдорија, двете страни постигнале договор. Италијанските...
zhelezara akeli