ALK 16838.65 -2.69%GRNT 1301.41 -1.08%KMB 10399.94 -0.62%MAKP 553 -2.98%MPT 75200 -1.7%RMDEN19 99.9 0.1%RMDEN20 99.91 0.01%STIL 93 -1.06%TEL 331.05 0.32%
СВЕТ

Сите вработени во државната администрација во Словенија ќе мора да се вакцинираат против Ковид-19

Сите вработени во државната администрација во Словенија ќе треба да се вакцинираат против Ковид-19, а негативниот тест за коронавирус веќе...

Франција ги повлече амбасадорите во САД и Австралија, сметајќи дека ѝ бил забиен нож во грб со новиот безбедносен пакт

Франција ги повлече своите амбасадори во САД и Австралија заради консултации, протестирајќи против новоформиран безбедносен пакт, кој ја вклучува и...

Пентагон призна дека во Кабул се убиени само цивили

Централната команда на САД призна дека сите жртви се цивили, меѓу кои и деца, но дека никој нема да одговара....

Откриено после колку време опаѓа бројот на антитела по вакцинацијата со Синофарм: Ова мора да го знаете!

Вашингтон пост: САД ќе донираат милиони вакцини против Ковид-19 од „Фајзер“

САД планираат да купат милиони дополнителни дози на вакцини од „Фајзер“ против Ковид -19, што ќе ги донираат низ целиот...

Франција си ги повлече амбасадорите од САД и Австралија гневна поради новиот пакт

Франција ги отповика своите амбасадори од САД и од Австралија, гневна поради новиот безбедносен пакт , кој го опиша како...

ДАЛИ БИ ЖИВЕЕЛЕ ТУКА? Копенхаген е најбезбедниот светски град!

КОПЕНХАГЕН е најбезбедниот град во светот, според индексот објавен од Economist Intelligence Unit во Лондон, во кој се рангирани 60...

САД признаа дека во нападот со дрон во Кабул загинале цивили, од кои 7 биле деца

САД признаа дека во напад со беспилотно летало во Кабул непосредно пред повлекувањето загинале 10 невини луѓе - изјавил официјален...

Трета доза од вакцината "Синофарм" го зголемува нивото на антитела во организмот

Трета доза од кинеската "Синофарм" вакцина против коронавирусот го зголемува нивото на антитела кои опаѓаат неколку месеци по примањето на...

ВИДЕО КОЕ ГО НАТАЖИЛО СВЕТОТ: Во кинеска болница, дете во скафандер, ги минува деновите – друштво му се болничарите!

Видеото што покажува дете од Кина од глава до пети во бел скафандер, кое носи ранец со големина на половина...
zhelezara akeli