ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%
ЗАБАВА

ОХРИД во 12: Најновите вести од Охрид – вторник 25.06.2024 година

Охрид, 25. јуни 2024 (ОХРИДПРЕС) – Најновите вести од Охрид вторник 25-ти јуни 2024 година на OhridPress. OhridPress – Брзо,...

📽️ ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ ДОМ Сними еден од најголемите хитови

Фронтменот на групата „Crazy Town“, Шифти Шелшок, чие вистинско име Сет Брукс Бинзер, почина на 49-годишна возраст. Пејачот бил пронајден...

ШОН ПЕН ОТКРИ ДАЛИ ЈА ТЕПАЛ МАДОНА СО БЕЈЗБОЛ ПАЛКА Вистината конечно излезе на виделина

Актерот и режисер Шон Пен неодамна во интервјуто за „Њујорк тајмс“ се осврна на добро познатите гласини – дека во...

Роналдо и Џорџина купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за вртоглава сума

Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра. Португалскиот напаѓач заедно со партнерката Георгина Родригез станаа...

Шон Пен: Имав 15 мизерни години, не се забавував на снимањата на филмовите

Познатиот американски глумец Шон Пен, во интервју за „Њујорк тајмс“, изјави дека филмот „Милк“ од 2008 година бил „последниот пат...

Влатко Стефановски на 6 јули со концерт во Ниш ќе го прослави 50-годишниот јубилеј на сцената

Познатиот македонски музичар и една од најголемите ѕвезди на поранешна Југославија, Влатко Стефановски, кој годинава слави 50 години на сцена,...

Банка по грешка прогласила баба за мртва, 10 дена не можела да ја земе пензијата: Ја вратиле од шалтер, а проблемот се решавал за 3 минути

Баба десет дена не можела да ги добие парите за пензија затоа што банката по грешка ја прогласила за мртва!...

„Душо на мојата душа“: Миа Беговиќ ја објави првата фотографија со внуката

Актерката Миа Беговиќ стана баба. Нејзината ќерка Маја Лена Лопатни кон средината на јуни ја роди ќерката Мејбел, а гордата...

Роналдо и Георгина купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за 25 милиони евра, двојката таму ќе изгради замок

Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра. Португалскиот напаѓач заедно со партнерката Георгина Родригез станаа...

Антонела Рокузо му го честита роденденот на Меси, фотографијата им се допадна на над 2 милиона луѓе

Познатиот фудбалер Лионел Меси вчера го прослави својот 37. роденден, а неговата сопруга Антонела Рокузо објави заедничка семејна фотографија по...
zhelezara akeli