ALK 17884.06 -0.03%KMB 11699.78 0%KVAS 12000 0%MPT 68000 0%MZPU 607 0%RZLV 38 0%RZUS 51 -1.92%STB 1260.31 -1.56%TIKV 1000 0%TNB 28768.13 -0.37%TSZS 3000 695.76%
ЖИВОТ

Полна месечина во стрелец од 4 јуни 2023 година: Го нарекуваат и „Месецот на јагодите“ затоа што носи просперитет и среќа

Следната полна месечина ќе се случи помеѓу 3 и 4 јуни во 5:41 часот и ни носи многу работи од...

Милионерка убила полицаец, па доби смешна казна

Џезмин Хартин, богаташка од Канада и поранешна девојка на Ендрју Ешкрофт, син на британски милијардер, е обвинета дека случајно пукала...

Ненадејно починала позната комичарка: Имала само 32 години и три деца

Почина ѕвездата од серијата „Wild ‘N Out“. Џеки Ох, имаше само 32 години. Џеки почина во Мајами каде неодамна престојуваше...

(ФOTO) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

Oскаровецот Леонардо ди Каприо ужива на суперјахта на брегот на Сардинија, во друштво на неколку пријатели и една девојка на...

Кејт Мидлтон ја пие оваа напивка секое утро и затоа нема ни грам вишок: Ги топи маснотиите и му годи на целото тело!

Кејт Мидлтон отсекогаш била исклучително вита, затегната и здрава, па поради тоа вечно се водат полемики како успева да го одржи...

Прво го купи, А СЕГА МОЖЕ А МУ ГО СМЕНИ ИМЕТО НА ТВИТЕР

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, денеска потврди дека планира да ја ребрендира својата социјална мрежа. – Точно – напиша на...

ДЕМЕНЦИЈАТА ГИ КРАДЕ СПОМЕНИТЕ, НО НЕ И ЧУВСТВАТА! Луѓето со деменција и нивните најблиски добија простор за дружба

„Јас решив се, само тука згрешив.“ „Овде треба да се стави триаголникот.“ Овде малку се збунив, види!“ Лицата со деменција...

Месечен хороскоп за јуни 2023: Водолија

Ова е убав месец за Водолиите. Работа Потребни ви се поддршка и разбирање, но се чувствувате како никој околу вас...

Далматинска вечер во Битола за денот на државноста на Република Хрватска

Македонско-хрватското друштво и хрватскиот културен центар „Марко Марулиќ“ од Битола го одбележуваат денот на државноста на Република Хрватска. Годинава во...

Ако предолго ги чувате овие 4 АЛКОХОЛИ ДОМА, ВРЕМЕ Е ДА ГИ ФРЛИТЕ

Сите сме навикнати само да ги враќаме шишињата со алкохолни пијалоци во бифе откако ќе ги отвориме, или ставаме вино...
zhelezara akeli