ALK 15747.22 -0.02%GRNT 1205 -0.41%KMB 9596.89 -0.01%STB 1197 -0.25%TETE 2010 0.5%

СЗО: Над 3,4 милиони новозаболени со Ковид-19 се регистрирани изминатата недела во светот

СЗО проценува дека со оваа стапка на ширење, вкупниот број на потврдени случаи на коронавирусот од почетокот на пандемијата ќе...
zhelezara akeli