ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

Грчки дипломат со искуство од Далечниот Исток ќе биде нов амбасадор на ЕУ во Скопје- Кој е Михалис Рокас, наследникот на Гир

Михалис Рокас ќе биде новиот амбасадор на Европската Унија во Македонија, објави Европската служба за надворешни работи. Тој до сега...
zhelezara akeli