ALK 20379.05 -0.49%GRNT 1200 0%KMB 16880.15 -0.24%RMDEN22 87 0%STBP 730 0%

„ПРЕПОРАЧАА ПРИЕМ НА КОСОВО, ТОА НЕ Е ДРЖАВА“ Дачиќ реагира, „денеска е ден на срамот за Советот на Европа“

По веста дека Парламентарното собрание го усвои предлогот за прием на Косово во Советот на Европа (СЕ), со реакција се...
zhelezara akeli