ALK 17399.36 0.63%GRNT 1300 0%KMB 10296.23 0.18%MPT 74051.28 0.07%RMDEN20 99.9 0%RZLV 61 -1.61%RZTK 420 -30.12%TEL 340 0%TETE 2331.62 2.79%

Активни 13.008 случаи, надлежните апелираат да се вакцинираат што повеќе граѓани

Бројот на активни случаи на Ковид-19 во државава изнесува 13.008 од кои најголем број, 5798, се во Скопје. Во Тетово...
zhelezara akeli