ALK 22147.09 0%BIM 18001 15.76%GRNT 1410 0%KMB 24143.2 0.6%MPT 82471.43 0.57%REPL 17574.66 0.53%RMDEN22 83.86 -1.34%STB 1642.55 0.59%STIL 137.52 4.18%TNB 44197.74 -0.07%TTK 1599.75 -0.01%UNI 7200 0.7%USJE 37150 -0.13%VITA 10011 0.11%
СПОРТ

ПСЖ го бара Санчо

Пари Сен Жермен напорно бара замена за Килијан Мбапе и откако досега не успеа да го ангажира Грузиецот Квича Кварацхелија,...

Меси ќе го пропушти Ол-стар натпреварот во МЛС

Најголемата ѕвезда на Интер Мајами, Лионел Меси ќе го пропушти Ол-стар натпреварот во МЛС, пренесува „ESPN“. Аргентинскиот фудбалер нема да...

Леброн со 20 поени ги предводеше САД до победа над Германија

Во пријателски натпревар пред почетокот на Олимписките игри, кошаркарите на САД синоќа во Лондон ја совладаа Германија со 92:88. Најефикасен...

Голема чест-Леброн ќе го носи знамето на САД на отворањето на ОИ

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, 39-годишниот Леброн Џејмс е избран за машки знаменосец на САД на свеченото отворање...

АБА лигата го укинува кошаркарскиот Супер Куп

Првите луѓе на кошаркарската АБА лига одлучија оваа сезона да го укинат Суперкупот во јадранското друштво, иако се одеше на...

Новак уште во првото коло на Олимпијадата го очекува најголемиот можен ривал?!

epa11097912 Novak Djokovic of Serbia gestures during his quarterfinal match against Taylor Fritz of USA at the Australian Open tennis...

Вондрушова се повлече од Игрите во Париз

Освојувачката на сребрениот медал на Олимписките игри во Токио, чешката тенисерка Маркета Вондрушова (25) поради повреда на раката се повлече...

Ја освои Премиерлигата, a сега работи на - градилиште!

Дани Дринквотер беше дел од тимот на Лестер кој направи сензација во Премиерлигата, потоа направи мега трансфер во Челси, а...

Рубио во свој стил демантираше дека се враќа во Хувентут

Рики Рубио не постигна договор со челниците на Хувентуд и покрај првичните информации од Шпанија. Рубио ги бранеше боите на...

Јорданеску ги предводеше Романците до осминафиналето на ЕП, но не останува селектор

Романската фудбалска репрезентација остави одличен впечаток и се пласираше во осминафиналето на неодамна завршеното Европско првенство во Германија. Сепак, селекторот...
zhelezara akeli